F1857D1200 Diode 1.2KV 55A 2-Pin
We will do high quality control , inspection , testing of the parts no worries for you after buying
By the way We offer thoughtful, multi-faceted, all –round after sales service
Please note before purchasing
1. We will offer the module’s picture to  customer before the shipment , please check it carefully
Any questions just feel free to contact with our sales person
Image Part No Mfg Description Data Sheet Download Pricing
Quantity
F1857D1200
F1857D1200
Crydom
Discrete Semiconductor Modules 1200VP 480VAC DIODE MODULE
Data Sheet
Quantity
F1857CAD1400
F1857CAD1400
Crydom
Discrete Semiconductor Modules MOD DIODE 55A 530VAC
Data Sheet
Discrete Semiconductor Modules MOD DIODE 55A 600VAC
F1857CAD400
F1857CAD400
Discrete Semiconductor Modules MOD DIODE 55A 120VAC
F1857CAH1200
F1857CAH1200
Discrete Semiconductor Modules 55A 480VAC MODULE SCR/DIODE
Discrete Semiconductor Modules 55A 600VAC MODULE SCR/DIODE
F1857CAH400
F1857CAH400
Discrete Semiconductor Modules 55A 120VAC MODULE SCR/DIODE