NC2D-P-DC12V Electromechanical Relay 12VDC 400Ohm 5A DPDT (25.4x11.2)mm THT Power Relay
We will do high quality control , inspection , testing of the parts no worries for you after buying
By the way We offer thoughtful, multi-faceted, all –round after sales service
Please note before purchasing
1. We will offer the module’s picture to customer before the shipment , please check it carefully
Any questions just feel free to contact with our sales person
| Image | Part No | Mfg | Description |  |
Quantity | ||||||||||||
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
 NC2D-P-DC12V |
 Panasonic Electric Works |
 General Purpose / Industrial Relays 5A 12VDC DPDT VERTICAL PCB |
 Data Sheet |
Quantity | ||||||||||||
 NC2D-AC100V |
 RELAY GEN PURPOSE DPDT 5A 100V |
 Data Sheet |
 NC2D-DC110V |
 Panasonic Electric Works |
 General Purpose / Industrial Relays 5A 110VDC VERT PLUG POWER RELAY |
 NC2D-DC12V |
 General Purpose / Industrial Relays 5A 12VDC DPDT VERTICAL PLUG-IN |
 NC2D-DC24V |
 General Purpose / Industrial Relays 5A 24VDC DPDT VERTICAL PLUG-IN |
 NC2D-DC48V |
 General Purpose / Industrial Relays 2 Form C 5A 250VAC 48V |
 NC2D-DC5V |
 General Purpose / Industrial Relays 2 Form C 5A 250VAC 5VDC |